❓پرسش آقای تویسرکانی ـ نماینده مقام معظم رهبری در بسیج ـ و پاسخ به آن

📍 پرسش: وقتی یک لایو ساده چند میلیون نفر بیننده دارد، چرا ما نتوانیم از این فضا استفاده کنیم؟

✅ پاسخ: چون ما مدیریتی بر این فضا نداریم و صرفا یک کاربر تحت حاکمیت اینستاگرام هستیم.

💬 حجه الاسلام تویسرکانی: در سازمان بسیج طرحی به عنوان طرح «ثامن» وجود دارد که بر اساس آن چند هزار کانال روشنگری در فضای مجازی ایجاد شده است. وی در ادامه گفت: وقتی یک لایو ساده چند میلیون نفر بیننده دارد، چرا ما نتوانیم از این فضا استفاده کنیم؟

🔻جناب آقای تویسرکانی شما پرسشی را مطرح کرده‌‌اید که حضرت آقا پاسخ آن را اخیرا داده‌اند.

🔹ایشان در دیدار اخیر خود با هیئت دولت فرمودند: فضای مجازی بدون اختیار ما، از بیرون از اختیارِ ما دارد مدیریّت می شود؛ بحث این است. فضای مجازی یک چیزی نیست که آدم بتواند مثل یک آب روانی هر جور که می‌خواهد از آن استفاده بکند؛ دیگران دارند این آب را به یک سمتی که خودشان می‌خواهند هدایت می‌کنند؛ آنها دارند مدیریّت می‌کنند این فضا را.

🔹حضرت آقا راه حل اصلی را تغییر مدیریت می‌دانند نه حضور حداکثری در پلت فرم‌های آمریکایی. هر یک نفری که به این پلت فرم ها اضافه می‌شود آن را قویتر می‌کند. ایشان می‌فرمایند: برای خاطر این است که بنده روی مسئله‌ی شبکه‌ی ملّی اطّلاعات این‌ همه تأکید می‌کنم.

◽️سیاست‌‌گذاری بسیج باید موجب تقویت شبکه ملی اطلاعات شود نه تقویت پلت‌فرمهای آمریکایی!

◽️شبکه‌های اجتماعی از امپراطوری رسانه‌ای آمریکا قابل تفکیک نیست. امتداد شیطان بزرگ در فضای رسانه‌ای می‌شود پلت‌فرم‌های آمریکایی.

◽️جناب آقای تویسرکانی! انتشار پیام در اینستاگرام به آن سادگی که در ذهن مبارک شما می‌باشد نیست. پیام‌ها در این شبکه اجتماعی بر مبنای الگوریتم ‌های خاصی فراگیر و به اصطلاح وایرال می‌شوند. این الگوریتم‌ها بر مبنای سیاست‌های کلان آمریکا طراحی شده است. بنای اینستاگرام بر این است که پیام‌های انقلابی و امید بخش در این فضا وایرال نشود و این شبکه اجتماعی این کار را به راحتی انجام می‌دهد.

◽️تفاوت آمپلی فایر و اینستاگرام در همین است. آمپلی‌فایر هر صدایی که پخش شود را تقویت می‌کند اما اینستاگرام گزینش می‌کند. صدایی که می‌خواهد را تقویت و صدایی را که نخواهد ضعیف و یا حذف می‌کند.

◽️حضور حداکثری بچه‌‌های انقلاب در اینستاگرام به معنای تأثیر گذاری حداکثری نیست زیرا حضور حداکثری، مدیریت ما را حداکثری نخواهد کرد. کسانی که با نحوه کار شبکه‌های اجتماعی آشنایی دارند این مطلب را به خوبی درک می‌کنند. حذف صفحات مربوط به شهادت سردار سلیمانی و جلوگیری از انتشار آن یک نمونه روشن است.

◽️اما می‌توان گفت حضور حداکثری در اینستاگرام به معنای تقویت حداکثری این شبکه اجتماعیست. در شبکه‌های اجتماعی هر کاربر یک سرمایه برای آن شرکت به شمار می‌رود و قیمت گذاری بر روی شبکه‌های اجتماعی بر مبنای کاربران آنست. به همین خاطر هر کس حتی نیروهای انقلابی وقتی از اینستاگرام خارج می‌شوند این شبکه می‌خواهد آن‌ها را به لطایف الحیلی بازگرداند.

◽️سردار سلیمانی می‌فرماید: قبول اصل ولایت فقیه به این نیست که بگوییم معتقد به ولایت فقیه هستیم باید حکمت، تشخیص و ترسیم رهبری را توجه کنیم. اگر به تشخیص و حکمت او توجه نکردیم این توجه به ولایت فقیه نست.

◽️حاج قاسم هم دشمن را می‌شناخت و هم منطقه عملیاتی را . متأسفانه برخی مسئولان نه دشمن را می‌شناسند و نه منطقه عملیاتی را!
و با تأسف بیشتر در فضایی که نسبت به آن شناخت ندارند مشغول فرماندهی هستند.

و با تأسف بیشتر این کارها دارد به نام انقلاب و حضرت آقا انجام می‌گیرد.

🔴 هر یک نفری که در این فضا به خاطر سیاستگذاری نادرست شما آسیب ببیند شما مسئول آن خواهید بود و در محضر خدای متعال باید پاسخگو باشید.

🇮🇷 با دیده بان ولایت #بروز باشید👇
🆔 @didebann
@Emad313

نظرات