🔴 خودتحقیری ممنوع‌

✍️ #حمید_خوش‌آیند

‌‌🔹‌‌ تحقیر و تمسخر واکسن ایرانی کرونا با ساختن جک و لطیفه و فیلم و غیره در شبکه‌های اجتماعی، رفتار درستی نیست.

🔸 همین‌که متخصصان داخلی پروژه پیچیده ساخت واکسن کرونا را در شرایط سخت و بی‌سابقه کمبود و تحریم که هر کشوری را نابود می‌کرد، به اینجا رسانده‌اند کار خارق‌العاده‌ای است و شایسته تحسین و تعظیم و احترام.

✅ کسانی که واکسن ایرانی رو مسخره می‌کنند اگر گذرشان به یکی از این کشورهای پیرامونی ایران حتی توسعه‌یافته‌هایشان بیفتد خواهند دید که پیدا کردن یک داروی ساده سفکسیم چقدر دشوار است. بعضاً نیز کل داروخانه‌های شهرهای بزرگ‌شان از تعداد انگشتان یک دست تجاوز نمی‌کند.

‌‌🔹‌‌ خودتحقیری، تمسخر و حمله به فناوری‌های داخلی خوب نیست. اگر مثلاً در صنعت خودروسازی عقب هستیم دلیل نمی‌شود که تمام فناوری‌ها را عقب مانده بدانیم. همان متخصصین صنعت خودرو هم اگر بستر را فراهم کنند حتی ساختن خودروهای در طراز شرکت بنز و بی ‌ام‌دبیلو و تویوتا برایش کار سختی نیست.

‌‌🔸‌‌ واکسن و ساخت آن یک پدیده ملی و فراجناحی است که دنبال تأمین و مراقبت از سلامت شهروندان است. واکسنی که امروز مرحله مطالعات بالینی انسانی را پشت سر می‌گذارد یک پیشرفت در حوزه دانش و فناوری است و همین که به مرحله تولید انبوه رسید به همه فارغ از اینکه از چه قومیت و مذهب و جریان سیاسی و ... هستند تزریق خواهد شد.

#سیاسی #اجتماعی
➖➖➖➖➖➖➖
📡 بهترین تحلیل‌های روز را در خیابان انقلاب بخوانید.👇
https://sapp.ir/kh.enghelab

نظرات

  • ZAHRA_EMAD

    🏅🏅🏅🏅🏅

  • الهام

    👍👌