🔴 عملیات تحریف حاج قاسم آغاز شد

💬 #رجانیور

🔹ادعای دولتی‌ها: سردار سلیمانی مشکلی با برجام نداشت

🔸 آیا دولت نظر حاج قاسم درباره برجام ۲ و ۳ را نمی‌داند؟

✅ نظر شهید درباره «اتهام پولشویی به نظام» و «نابودی قدرت نظامی ایران توسط آمریکا با یک دکمه» چه بود؟

🔹 در روزهای گذشته اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی در گفتگویی که با پایگاه خبری جماران داشت، خاطراتی را از شهید سلیمانی نقل کرد که بوی تحریف شخصیت و مواضع حاج قاسم، با هدف تبرئه جریان اصلاحات از گناهانی که در دو دهه اخیر مرتکب شده است را می‌دهد.

🔸 جهانگیری در بخشی از گفتگویش در رابطه با موضع شهید سلیمانی نسبت به برجام گفته است:

✅ ایشان قبل از اینکه برجام به نتیجه برسد روی اینکه آمریکایی ها با ما توافق کنند، تردید داشت. دلیلی هم برای تردیدش داشت که آن دلیل را نمی گویم چون ممکن است بعضی ها از آن استفاده خوب نکنند. می گفت امکان ندارد آمریکایی ها موافقت کنند و برجام به نتیجه برسد. ولی از مقطعی که احساس کرد آمریکایی ها به هر دلیلی دارند به این نقطه می رسند، من ندیدم سردار سلیمانی، حداقل در گفت و گوهایی که با من داشت، راجع به کاری که انجام گرفته ابراز نگرانی کند که این کار بد شد و آسیب زده شد.

🔹 جهانگیری با اعلام اینکه شهید سلیمانی درباره برجام و مذاکره با آمریکایی‌ها نگرانی نداشته است، در پی آن است که حاج قاسم را موافق برجام معرفی کند.

🔸 البته محمدجواد ظریف نظری متفاوت از جهانگیری دارد. یکشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی به مناسبت سالگرد شهات حاج قاسم در رابطه با نظر شهید سلیمانی درباره برجام گفت:

💢 برخی به من می‌گویند نظر حاج قاسم در مورد برجام چه بود؟ من می‌گویم نمی‌دانم چون هیچ وقت در مورد برجام با من صحبت نکرد و ما در مورد منطقه و حوزه مسئولیتی حاج قاسم صحبت می‌کردیم. نمی‌خواهم بگویم که حاج قاسم طرفدار یا مخالف برجام بود چراکه واقعا نمی‌دانم.

#سیاسی
➖➖➖➖➖➖➖
📡 بهترین تحلیل‌های روز را در خیابان انقلاب بخوانید.👇
https://sapp.ir/kh.enghelab

نظرات