✅ چگونگی تقسیم کارها میان امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا(س)

🔸علی بن ابی طالب علیه السلام و زهرای مرضیه سلام الله علیها پس از آنکه با هم ازدواج کردند و زندگی مشترک تشکیل دادند، ترتیب و تقسیم کارهای خانه را به نظر و مشورت رسول اکرم(ص) واگذاشتند، به آن حضرت گفتند:
«یا رسول الله ما دوست داریم ترتیب و تقسیم کارهای خانه با نظر شما باشد».

🔸پیامبر(ص) کارهای بیرون خانه را به عهده علی(ع) و کارهای داخلی را به... مطالعه بیشتر

✨ مرحوم حاج اسماعیل دولابی✨

✍مجنون برای دیدن لیلی در مسیری که محل عبور او بود، چند روز به انتظار نشست تا اینکه در نیمه های شب از شدت خستگی، همانطور که بر سر راه نشسته بود، خوابش برد.

🔸همان وقت لیلی از آنجا عبور کرد و وقتی دید مجنون به خواب رفته است، چند گردو جلوی او گذاشت و رفت.

🔹وقتی مجنون بیدار شد و گردوها را دید، فهمید لیلی آمده و رد شده است و با این گردوها با او حرف زده و گفته است تو عاشق ن... مطالعه بیشتر

⚙️مردم لمس کنند که برای #خدمت آمدید

🔹در عمل این طور باشد که مردم ببینند که این استانداری که آمده است در اینجا، آمده است خدمت کند به مردم، خوب، وقتی مردم ببینند که کسی مشغول به خدمت است دیگر دعوا ندارند با او. دعوا آن جا پیدا می‌شود که ببینند آمده است که مردم را داغ کند. آمده است قدرت خودش را تثبیت کند.

📅 امام خمینی(ره) | ۱۵ آذر ۱۳۵۹... مطالعه بیشتر

🔰امام خمینی(ره) و پرهیز از تشریفات

حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی قرهی:
🔹‌‏یک روز امام می خواستند تشریف ببرند منزل، به من فرمودند: یک درشکه‌‎ ‌‏بگیر. – کرایه آن کمتر از ماشین بود – ماشین نگیری ها! درشکه های نجف خیلی تمیز و‌‎ ‌‏مرتب نبود. باور کنید من خودم خجالت می کشیدم، امام می خواستند تا آنجا که‌‎ ‌‏می شد، از سهم امام کمتر مصرف کنند. من سه چهار سال آخر، در نجف نبودم. اما در‌‎ ‌‏مدتی که بودم، تا... مطالعه بیشتر

💠امام خمینی(ره) : دولت #آمریکا در رأس #ستمکاران و جنایتکاران تاریخ است.
💠صحیفه نور، جلد 1، صفحه 244

💠بیچارگی ما این است که دنبال این هستیم که فرم غربی پیدا کنیم،قوانین ما قوانین غربی باشد اینقدر ضعیف النفس نباشید ما قانون غنی داریم ما قانون الهی داریم
#امام_خمینی
📚صحیفه نور، ج۵ ص۱۲

💠هر کس در هر مقامی احساس ضعف در خود می‌کند و نمی‌تواند کار کند از مقام خود، استعفا کند.
#امام_خمینی
📚صحیفه نور ، جلد ۱۹ ، صفحه ۱۰۸

✨امام سجاد علیه السلام فرمودند:

نصیحت زیاد باعث بدبینی و تهمت می شود.

📚الدره الباهره ۲۶

💠انتظار فرج، انتظار قدرت اسلام است

امام خمینی (ره):
از خداوند تعالی مسئلت می کنم که ظهور ولی عصر(سلام الله علیه) را نزدیک‌‎ ‌‏فرماید و چشم های ما را به جمال مقدسش روشن، ما همه انتظار فرج داریم، و باید در این‌‎ ‌‏انتظار خدمت بکنیم. انتظار فرج، انتظار قدرت اسلام است، و ما باید کوشش کنیم تا‌‎ ‌‏قدرت اسلام در عالم تحقق پیدا بکند، و مقدمات ظهور ان شاءالله تهیه بشود.

📚صحیفه نور، جلد ٧،صفحه ٢۵۶... مطالعه بیشتر

فقط در دولتِ ایشان همه ی مردم به آسایش و آرامش میرسند 👇

امام صادق (سلام الله علیه) فرمودند:

🔹وضع مردم جز به وسیله امام زمان سامان نمی یابد و زمین جز به دستان امام زمان اصلاح نمی شود.

لا يَصْلُحُ النَّاسُ إِلَّا بِإِمَامٍ وَ لَا تَصْلُحُ الْأَرْضُ إِلَّا بِذَلِكَ.
علل الشرایع ج1 ص197

👈🏻 تا نیایی گره از کار بشر وا نشود
فقط دولت امام زمان را بخواهیم و لاغیر

روزی چند بار از خدا بخواهیم که خدایا... مطالعه بیشتر

روحانی: در سال ۱۴۰۰ دلار ۱۱ هزار تومان می‌شود!

حالا چرا ۱۴۰۰ ؟ چرا امسال نه؟ چرا پارسال نه؟ آخه ۱۴۰۰ قراره کاندیدای مورد حمایت دولت بازم وعده دروغ بده و بگه اگه رقیب بیاد دلار میشه ۳۰ هزار تومن! ملت ماهم که کم حافظه زود گول یکی مثل روحانی رو میخورن!

➕ دقت کنید حسن روحانی هنوز هم بعد از ۸ سال #وعده_پوچ میدهد و جملاتش را شرطی می‌کند و میگوید در شرایطِ خاصی دلار ۱۱ هزارتومنی محقق می‌‌شود! یعنی به ج... مطالعه بیشتر

🔴 سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خطاب به رزمندگان :
بچه ها اگر کسی شوق شهادت دارد آن را فعلا طلب نکند.

اینجا(سوریه) جای شهادت نیست
شهـادت را درجنگ با اسرائیل از خدا بخواهید.

🔴نظر #علامه_مصباح_یزدی از بزرگترین شاگردان آیت الله بهجت در مورد رهبر انقلاب

حال که روزهای آخر عمرم را می گذرانم و طمع پست و مقامی از کسی ندارم، صادقانه می گویم...

🔻بعد ائمه اطهار (س) در طول تاریخ اسلام رهبری به این جامعیت نداشتیم...

#مصباح_انقلاب... مطالعه بیشتر

آیت الله خزعلی، سال 78 در خطبه ی نماز جمعه قم خطاب به خاتمی فرمود:
"مبادا بعضی ها مجبور شوند مثل بنی صدر با لباس زنانه فرار کنند!"

خیلی ها به ایشون انتقاد کردند که چرا جلوتر از رهبری حرکت میکنید؟! رهبری فعلا داره از خاتمی حمایت میکنه...

آیت الله خزعلی در اولین فرصت خدمت رهبری رسید و عرض کرد:
"ما از خاتمی بدلایل روشن انتقاد ولی شما از خاتمی حمایت می کنید؛ تکلیف چیست؟"
#امام_خامنه_ای در جواب ایشان... مطالعه بیشتر

⭕️مگر نفوذ شاخ و دم دارد؟!


👈🏻👈🏻[مگر] نفوذ شاخ‌ودم دارد که بعضی تا گفته میشود نفوذ، برآشفته میشوند که آقا، گفتید نفوذ، گفتید نفوذ؟ بله، باید مراقب بود. خب، پس دشمن در فکر نفوذ است؛ چه کسی باید مراقبت بکند؟ هم مردم باید آگاهانه مراقبت بکنند، هم مسئولان، سیاسیّون، شخصیّت‌های سیاسی؛ آنها بیشتر لازم است مراقب باشند. مراقبت کنند آنچه میدانند خواست دشمن است انجام نگیرد.

امام خامنه ای (دام ظله ) ۱۳۹... مطالعه بیشتر

بدانید که زندگانی دنیا به حقیقت بازیچه‌ای است طفلانه و لهو و عیّاشی و زیب و آرایش و تفاخر و خودستایی با یکدیگر و حرص افزودن مال و فرزندان. در مثل مانند بارانی است که گیاهی در پی آن از زمین بروید که برزگران (یا کفار دنیاپرست) را به شگفت آرد و سپس بنگری که زرد و خشک شود و بپوسد. و در عالم آخرت (دنیا طلبان را) عذاب سخت جهنم و (مؤمنان را) آمرزش و خشنودی حق نصیب است. و باری، بدانید که زندگانی دنیا جز م... مطالعه بیشتر

🔸قالیباف: بوروکراسی به حدی سرکش شده است که هیچکس صاحب آن نیست ولی همه چیز را اداره می‌کند. بوروکراسی، دشمن داخلی است که به دشمن بزرگ خارجی یعنی آمریکا برای نیل به اهدافش کمک می‌کند.

علامه محمدباقر مجلسی فرمودند:
مشغول مطالعه بودم به این دعا رسیدم و آن را خواندم:
" بسم الله الرحمن  الرحیم، اَلْحَمْدُ لله مِنْ اَوَّلِ الدُّنْیا اِلی فَنائِها وَ مِنَ الآخِرَه اِلی بَقائِها. اَلْحَمْدُاللهِ عَلی کُلِّ نِعْمَه، اَسْتَغْفِرُالله مِنْ کُلِّ ذَنْبٍ وَ اَتُوبُ اِلَیْه، وَ هُوَ اَرْحَمُ الرّاحِمینَ "


بعد از یک هفته مجدد خواستم آن را بخوانم که در حالت مکاشفه ندایی شنیدم از ملائک، که م... مطالعه بیشتر

ولادت با سعادت امام حسن عسکری (ع) را خدمت حضرت بقیه الله الاعظم(عج) و تمامی منتظران حضرت مهدی(ع) تبریک عرض مینماییم.

❤️امام خامنه ای :

💠دشمنان در جنگ نرم سعی میکنند باور به گذشته را تغییر بدهند. یعنی همین گذشته ی نزدیک.آن گذشته ای که جمهوری اسلامی آمد آن را تغییر داد.فرض بفرمائید نگاه به رضاخان تغییر پیدا کند.
رضا خان قلدر سفاک بی رحم خشن مال دوست آنچنانی را؛تبدیل کنند به یک عنصر خدمتگزا نجیب آنچنان! این کارها دارد الان انجام میگیرد. محمد رضا را از یک عنصر وابسته،فاسد،نجس- نحس اخلاقی حقیقا، ضعیف النفس ،زورگو؛ ت... مطالعه بیشتر

💠 فریاد رسی صلوات در قبـر

✨شبلی نقل نموده است : من همسایه ای داشتم که وفات نمود . او را خواب دیدم ،از او پرسیدم : خدا با تو چه کرد ؟

✨گفت : ای شیخ ! هول های بزرگ دیدم ، و رنج های عظیم کشیدم . از آن جمله به وقت سوال منکر و نکیر ، زبان من از کار باز ماند . با خود می گفتم : واویلاه ، این عقوبت از کجا به من رسید ؟ آخر ، من مسلمان بودم و بر دین اسلام مُردم. آن دو فرشته با غضب از من جواب طلبیدند.
✨ناگ... مطالعه بیشتر

✨﷽✨

‍ توصیه_آیت_الله_بهجت

✍آیت الله بهجت: بعد از اینکه برای ظهور امام زمان عج دعا کردید ، برای خودتان هم دعا کنید!

✍آیت الله قزوینی مدظله العالی : یکی از توفیقاتی که خدای عالم به من داد، این بود که یک سال در درس خصوصی آیة الله بهجت شرکت داشتم. در آن یک سال مطالب زیادی از محضر این بزرگوار استفاده کردم. جمعی که پنج، شش نفر بیشتر نبودیم. ایشان بیست دقیقه اول درس مطالب عرفانی مطرح می کرد، بعد بیست ... مطالعه بیشتر

✅ به نام خداوند جان و خرد

⭕️ خیس نشی!
شنیدین میگن اگه عقل نباشه تن در عذابه؟
یک کاخ خیلی بزرگ در فرانسه، در شهر پاریس وجود داره، که اگه یه روزی حضرت عیسی طلبید و رفتین پاریس، حتماً برید کاخ«ورسای» رو از نزدیک ببینید.

این قدر قشنگه که اگه کسی بره پاریس و کاخ ورسای رو نبینه یکی از عظیم ترین، زیباترین و باشکوه ترین بناهایی که بشر در روی کره زمین ساخته است رو از دست داده!

حدود سی هزار کارگر در ... مطالعه بیشتر

در کلام مولا علی ـ علیه السلام ـ است که می فرمایند: اجملوا فی الخطاب تسمعوا جمیل الجواب. زیبا خطاب کنید تا جواب زیبا بشنوید: کیفیت برخورد ما با انسان های دیگر همان نتیجه را به ما بر می گرداند. ادب، ادب می آورد و توهین و فحش، بدزبانی و اهانت طرف مقابل را در پی خواهد داشت.
خوش خویی: از رموز موفقیت حضرت رسول اکرم ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ در دعوت و رسالت خویش، اخلاق نیکو و بر خورد شایسته و جذاب ب... مطالعه بیشتر

✍ حاج اسماعیل دولابی (ره) :

در بازار چوب فروشها، در هر حجره روزی چند كاميون چوب معامله می‌شود، ولی در پايان روز كه سؤال كنی چقدر كاسبی كرده ايد، می‌گويند مثلاً ده هزار تومان. امّا يك منبّت كار تكّه‌ی كوچكی از آن چوبها را می‌گيرد و حسابی روی آن كار می‌كند و بر رو‌ی‌ آن نقش می‌اندازد و همان تكّه چوب را صد هزار تومان يا بيشتر می‌فروشد.

گاهی اوقات آن قدر نفيس می‌شود كه نمی‌توان روی آن قيمت گذاشت. د... مطالعه بیشتر

🔸در ثواب الأعمال شیخ صدوق از امام صادق (ع) نقل است که هرکس سوره صافّات را در هر جمعه بخواند، پیوسته از هر آسیبی در امان می‌باشد، و همه ‌گرفتاری ها از او دور می‌شود، و فراخ ترین روزی ها در دنیا روزی او گردد، و هیچ شیطان رانده شده یا ستمگر خیره‌سری نمی‌تواند گزندی به مال و فرزند و بدن او برساند، و اگر در آن روز و شب از دنیا برود خداوند او را شهید بر می انگیزد و شهید می‌میراند و او را همراه با شهدا و... مطالعه بیشتر

🔴 شرایـــط سخت‌تـــــــــر...

🌕 آقا امام صادق علیه‌السلام فرمودند:

«عَنْ أَبِي عَبْدِ اَللَّهِ عَلَيْهِ اَلسَّلاَمُ قَالَ: كُلَّمَا تَقَارَبَ هَذَا اَلْأَمْرُ كَانَ أَشَدَّ لِلتَّقِيَّةِ»

هرچه این امر(ظهور) نزدیکتر شود، تقیّه شدیدتر گردد.
(زیرا فتنه‌ها پیچیده‌تر گردد و اظهار صریح حقّ خطرش بیشتر شود)

هرچه زمان بیشتر به سمت ظهــــــور پیش می‌رود، دشمن گوش به زنگ‌تر شده و فتنه‌ها شدیدتر شود و صرا... مطالعه بیشتر

🔴 بگوئید ظهـور نزدیک است، تا فرج نزدیک شود...

🌕 آقا امام کاظم علیه‌السلام فرمودند:

اگر به ما بگویند این امر (ظهور) تحقق نمی‌پذیرد، مگر بعد از دویست یا سیصد سال و آن را دیر ببینیم دلـــــــــــها دچار سختی و قساوت گردد. بگوئید چه زود است چه نزديک است و بدينگونه دل‌های مردم اُنس مي‏گيرد و آرامش می‌يابد و فرج نزديک می‌‏شود».

«فَلَوْ قِيلَ لَنَا إِنَّ هَذَا اَلْأَمْرَ لاَ يَكُونُ إِلاَّ إِلَى مِائَ... مطالعه بیشتر

✍امام سجاد (علیه السلام) :

وقتی فرشته ها بشنوند که مومن در پشت سر برای برادر مومنش دعا می کند، و یا او را به خوبی یاد میکند،میگویند: چه خوب برادری هستی تو برای برادرت دعای خیر میکنی،با اینکه از تو غائب است و او را به خوبی یاد میکنی، هر آینه خدای عزوجل به تو میدهد، دوبرابر آنچه را درخواست کردی برای او، و از تو خوبی گوید دو برابر آنچه از او به خوبی گفتی و تو بر او فضیلت داری.

📚 بهجت الدعاء ص۲۷... مطالعه بیشتر

🌹امام صادق(ع):

خداوند فرموده است : هر ڪه بنده مؤمن مرا اذیت ڪند ، با من اعلان جنگ ڪرده است.

📚کافی: ۲/۳۵۰/۱